Opravy motorů a renovace dílů s tradicí

O firmě

Opravy motorů a renovace dílů s tradicí

Opravy naftových motorů AGM-Agromotor - budovaSpolečnost AGM-AGROMOTOR s.r.o. Velké Meziříčí vznikla 7. 12. 2000 a opravárenskou činnost zahájila 1. 1. 2001 jako přímý nástupce dlouholeté opravárenské tradice a zkušeností pracovníků Opraven zemědělských strojů a Agromotoru Velké Meziříčí v oblasti provádění oprav naftových  motorů, renovací dílů a součástí a strojního obrábění.

 

Opravy naftových motorů

V současné době se zaměřujeme zejména na opravy dieselových motorů traktorů, nákladních automobilů, zemědělských a stavebních strojů. Věnujeme se i zvyšující se poptávce po renovaci dílů motorů a strojů. Ze speciálních renovačních technologií si zaslouží pozornost především termický nástřik kovů na rotační součásti a opravy prasklin v litině a ocelolitině, který probíhá "za studena" metodou METALOCK.

AGM - AGROMOTOR s.r.o.- opravy motorů - netkatalog.czMotory - netkatalog.cz

Opravy motorů zahraničních značek

Sortiment oprav neustále rozšiřujeme o nové značky motorů, zejména zahraniční, které zaujímají čím dál větší podíl na českém trhu. I v této oblasti jsme již získali značné zkušenosti a zajišťujeme opravy těchto motorů uživatelům z celé České republiky a ve stále větší míře i ze Slovenska.

Péče o kvalitu a životní prostředí

Jedním z prioritních úkolů naší společnosti je posílení kvality prováděných oprav v souladu se snahou o zlepšování životního prostředí. K naplnění tohoto cíle jsme zavedli integrovaný systém managementu kvality a environmentálního managementu podle evropských norem EN ISO 9001:2015 a EN ISO 14001:2015.

 

Historie společnosti AGM-AGROMOTOR

AGM-AGROMOTOR - opravy motorů, renovace dílůAGM-AGROMOTOR  má velmi bohatou a dlouhou historii. Původní opravna byla založena 1. 3. 1949 jako Strojní a traktorová stanice Velké Meziříčí s úkolem zajišťovat technické služby pro zemědělství. S rostoucím zastoupením motorů ZETOR nejen v zemědělství, ale i ve stavebnictví vznikla potřeba specializovaných podniků pro zabezpečování jejich oprav. Proto 1. 1. 1963 zahájil činnost samostatný závod Opraven zemědělských strojů Praha ve Velkém Meziříčí, který se specializoval na generální opravy motorů ZETOR.

V roce 1990 se podnik osamostatnil a 1. 4. 1990 vznikl státní podnik AGROMOTOR Velké Meziříčí. Začátkem roku 1992  se rozhodovalo o privatizaci, a tak byla 1. 5. 1992 zaregistrována akciová společnost AGROMOTOR Velké Meziříčí. Ta pokračovala v opravárenství a renovacích až do 31. 12. 2000, kdy na její činnost plynule navázal AGM-AGROMOTOR s.r.o.